Z lekkim przymrużeniem oka

        Byliśmy wczoraj na Orszaku Trzech Króli. Chłopcy początkowo zaciekawieni, bo ich ulubiona kolęda jest o tym jak to Trzej Królowie jadą, złoto mirre kładą, jednak chwilę pooglądali przeciskający się tłum (doprawdy nie wiem skąd starsze panie mają tyle pary) i chcieli wracać do domu. Najbardziej spodobały im się papierowe korony rozdawane podczas Orszaku. W domu dopasowaliśmy korony do naszych głów, chłopcy stwierdzili, że jesteśmy trzej królowie i jedna królewna i możemy tak przyozdobieniu czekać na kolędę.
        Trochę obawiałam się naszej pierwszej w nowym domu wizyty duszpasterskiej, bo nasz poprzedni proboszcz był osobą tak antypatyczną, że skutecznie nas do kościoła zniechęcał. Na tyle skutecznie, że jak w Wigilię Babcia powiedziała chłopcom, że wieczorem idziemy na pasterkę, młodszy z dumą wykrzyknął:
- My już byliśmy w kościele!
- Jak to? Kiedy? To już była pasterka dla dzieci – dziwiła się babcia, bo w jej parafii pasterki dla dzieci są o szesnastej a było dopiero południe.
- Mamo, kiedy byliśmy w kościele? – młodszy syn  potrzebował podpowiedzi
- Ze święconką – wyjaśniłam
- Ach wy bezbożniki – Babcia lekko zmarszczyła choć rozbawiła ją szczerość i powaga wnuka
- Ale Babcia, ja już byłem w kościele, wiem jak wygląda  i tam jest straszna nuda- wyjaśniał
Babcia opowiedziała wnukowi o życiu kościoła, zaciekawiła go szopką a do tego nasz nowy proboszcz okazał się osobą niezmiernie sympatyczną i ciepłą i też opowiadał o szopce i o dzieciach w kościele, że chłopcy zapytali, kiedy możemy się tam wybrać. Mąż oczywiście dodał pod nosem, że już niedługo Wielkanoc :-)
 
P.S. Opisana sytuacja nie odzwierciedla pełni naszego stosunku do kościoła i wiary, ma jedynie oddać komizm pewnej rozmowy i tak należy ją traktować i nie wyciągać dalekosiężnych wniosków ;-)

Jedna myśl nt. „Z lekkim przymrużeniem oka

  1. ~zagubiona

    No, syn ma niezłą pamięć ;)
    Ps. U Ciebie nie ma tych kodów. One najczęściej pojawiają się chyba na blogspot.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>