Białe Święta

Durnowata ta pogoda. Takiej ilości śniegu pozazdrościlibyśmy sobie na niejedne Boże Narodzenie. Zwykle o tej porze w ogrodzie już co nieco kwitnie i powietrze pachnie wiosennie. A teraz zimno i pada… śnieg. Uwielbiam wiosną zapach świeżości w wypucowanym domu. Kurze wymiecione, firanki wyprane, okna lśniące, pachnąca pościel i od razu człowiekowi tak optymistyczniej się robi. Człowiek chce zmian, tej wiosny i radości. W tym roku koleżanka umyła okna i z przerażeniem stwierdziła, że zamarzają. No co jak co, ale lodowe wzorki na szybie to nie jest Wielkanocna ozdoba, więc włączyła suszarkę do włosów i ogrzewała nią szyby. Przechodnie patrzyli na nią ze zdumienie, ale jakoś sobie trzeba radzić z tą przewrotną pogodą. U mnie za to chłopcy się uradowali, że znowu są święta i spytali kiedy jedziemy po choinkę. Znają już Wielkanoc ale jakoś aura im zupełnie nie pasuje i pomyśleli, że w tym roku taki prezent od losu i dwa razy Mikołaj przyniesie podarki. Rano było trochę chłodno, więc zapaliłam w kominku. Zapachniało palonym drewnem, usiadłam z kawą i spojrzałam w okno. Na parapecie ozdobne baranki i zajączki a za oknem śnieg. Dla podkreślenia nastroju, posypałam kawę cunamonem. Trzeba skorzystać z takiego niepowtarzalnego klimatu białych Świąt… Wielkanocnych. Zawsze w życiu trzeba widzieć tą lepszą stronę, drugi raz takie zestawienie może się nie trafić.

6 myśli nt. „Białe Święta

 1. anna.a72

  Też lubię taki zapach świeżości. Jednak w tym roku, pomimo tego, że wszystko wypucowane, nie czuję. To chyba przez brak słońca. Nie można wpuścić ciepłego powietrza do mieszkania. Pozdrawiam i wszystkiego co świąteczne życzę. :)

  Odpowiedz
 2. ~socjoblozka

  Tak, to wszystko przez to zachmurzone niebo. Nawet nie mam weny aby coś wiosennego ugotować na święta. Mąż spojrzał przez okno i na widok tego śniegu, zamówił kapustę z grzybami zamiast jakiejś wiosennej sałatki :) Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :)

  Odpowiedz
 3. Młoda Polka

  Dotarłam wreszcie :)
  Aura rzeczywiście nie nastraja, zwłaszcza jak sięgnąć pamięcią wstecz do minionych, słonecznych świąt spędzonych w ogrodzie w krótkim rękawku aleeee dzisiaj słoneczko świeci, rodzinka w komplecie, czegoż chcieć więcej. Uśmiechu w te święta, samych pyszności i żeby poszło…tam gdzie trzeba (dla mnie super by było w cycki). ;) Wszystkiego pięknego!

  Odpowiedz
 4. ~Ewa

  Pozytywnie zazdroszczę Świąt we własnym domku :) Nie mogę się tego doczekać! To musi być fantastyczne uczucie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>