Reflektuje pani na jajeczka?

Niebawem jajeczne Święta i przypomniała mi się zabawna historia w tym temacie.

Latem byłam sama z chłopcami nad morzem, siedzieliśmy właśnie na plaży, gdy zadzwonił z domu mąż i rzucił tylko zdenerwowany: „następnym razem uprzedź swojego kochanka, że wyjeżdżasz!”

Zgłupiałam, jaki kochanek, o co chodzi? Zgodnie z maksymą, że tylko winny się tłumaczy, to nie zaszczyciłam tego ataku żadnym komentarzem i z godnością rozłączyłam się. I tak siedziałam na tej plaży pełnej ludzi i zastanawiam się, co też takiego się wydarzyło, że mąż rzuca tak bezpodstawne oskarżenia. Za chwile dzwoni i już spokojnym głosem mówi: „ok, już wiem o co chodzi, widziałem go jak szedł do sąsiadów z koszyczkiem jajek.”

Wtedy ja też zrozumiałam. W każdy poniedziałek przyjeżdzał chłopak handlujący kurzymi jajkami. Zawsze był koło południa więc mąż nawet nie wiedział, że mam takiego dostawcę. Tego dnia mąż miał spotkanie z klientem w naszej okolicy i potem podjechał do domu coś zjeść. Nagle zadzwonił domofon, a tam młody chłopak pyta zachęcająco: „reflektyuje pani dzisiaj na jajeczka?”

Mąż nie chce się przyznać co odpowiedział, ale chłopak do dzisiaj mi się nie kłania :)

4 myśli nt. „Reflektuje pani na jajeczka?

  1. ~socjolozka

    A dostawcy akurat nie żałuję, bo miałam podejrzenia, że to fermowe a nie z wolnego wybiegu. Wyszło nam na dobre, bo teraz my chodzimy do gospodyni. Ale jak opisałam tą historię to tak teraz sobie pomyślałam, że każdy ocenia własną miarą. Dziwnie szybko się mężowi propozycja jajeczek z kochankiem skojarzyła. A co on robił w południe w domu, jak jak jestem to nie przyjeżdża w ciągu dnia :)

    Odpowiedz
  2. ~Ewa

    Najbardziej jestem ciekawa, co tam ciekawego mąż powiedział Panu z jajeczkami :D Wyobrażam sobie mojego i jego minę na pytanie, czy reflektuje na jajeczka :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>